عكس,بازيگران,مد و زيبايي
دل نوشته،عكس نوشته،عكس پروفايل،شعر كوتاه

كاهش
خطر ابتلاي سالمندان به آلزايمر با خانه تكاني اكثري از فرزندان اذن نمي‌دهند والدين سالمندشان در انجام كار‌هاي خانه مشاركت داشته باشند، اين كار قضيه ساز ابتلاي آن‌ها به يكي از خطرناك‌ترين بيماري‌هاي مغزي جهان مي گردد .
به گزارش خبر نگار حوزه كلينيك مجموعه علمي پزشكي باشگاه خبرنگاران، كارشناسان در جديدترين پژوهش‌هاي خويش متوجه شدند انجام فعاليت‌هاي فيزيكي حتي به ميزان اندك مي‌تواند در پرهيز از ابتلاي سالمندان به بيماري آلزايمر موءثر باشد .

پايگاه خبري تحليلي
تست برروي گروهي ازداوطلبان نشان داده ميباشد انجام فعاليت‌هاي فيزيكي از جمله گرد گيري و تميزكاري منزل، شركت كردن در نگهداري از خردسال ها و مواقعي از اين دست مي تواند منجر دوري از ابتلاي سالمندان به بيماري آلزايمر با درصد بالايي شود .

بسياري از خانواده‌ها رغبت چنداني در مشاركت بخشيدن به سالمندان براي انجام كار‌هاي منزل ندارند، چون گمان مينمايند سالمندان توان واجب را ندارند يا اين كه عمل برعهده گرفته را به كندي انجام مي‌دهند .

پژوهش‌هاي نو نشان مي‌دهند عامل‌هاي مختلفي در ابتلاي اشخاص به بيماري آلزايمر نقش دارا هستند از پاراگراف سن، عامل‌هاي ژنتيكي، روش زندگي و مواقعي از اين دست، ولي با رعايت مواردي در زندگي مي‌توان از درصد ابتلا به آلزايمر كاست .

 

شيوه هاي
پيشگيري از ابتلا به آلزايمر دانشمندان براي پرهيز از ابتلا به آلزايمر به افراد سفارش مي كنند رژيم خوراكي سالم داشته باشند و به ميزان كافي ورزش و تحرك بدني انجام دهند .

تحقيق‌هاي جديد دانشمندان مركز طبي دانش گاه راش در شيكاگوي ايالات متحده نشان مي‌دهند انجام هر نوع كار فيزيكي چه بسا انجام كار‌هاي معمولي خانه نظير جارو برقي كشيدن يا پاك كردن ميز و بده بستان روتختي به وسيله سالمندان نوعي فعاليت فيزيكي محسوب شده و مي‌تواند سبب كاهش درصد ابتلاي آن‌ها به بيماري آلزايمر شود .

پژوهشگران در اين تحقيق اندازه فعاليت فيزيكي گروهي از داوطلبان را با استفاده از دستگاه ميزان گيري ميزان فعاليت در ارتفاع يك سري سال رصد و درصد ابتلا و مرگ آن ها در اثر بيماري آلزايمر را مقايسه كرد‌ه‌اند .

آن دسته از داوطلبان كه كار فيزيكي بيشتري داشته‌اند كمتر مبتلا ابتلا به بيماري آلزايمر و مرگ در اثر اين بيماري شده‌اند .

 

مطالعه‌هاي محققان نشان مي دهند انجام فعاليت‌هاي جسمي سبب افزايش بضاعت تاءمل و قوه تجزيه ارزيابي در افراد مي‌شود و به اين ترتيب سلول‌هاي مغزي آن ها در گير پيري و مرگ نميشود .

كارشناسان اين نتيجه‌ها را با نظارت برروي بيش از ۱۶۰ هزار نفر در طول چندين سال تحقيق به دست آورده‌اند .

فعاليت فيزيكي سالمندان و مشاركت آنان در كار‌هاي منزل سبب كاهش خطر ابتلا به افسردگي، از دست دادن توانايي حركتي و هم كاهش خطر شكستگي در آنان ميگردد .

نتيجه‌هاي اين مطالعه درمجله Neurology منتشر گرديده مي باشد .

امتیاز:
بازدید: 1
برچسب:
:
[ 1397/11/10  ] [ ۰۸ ] [ toptooop ] [ ]

خوان گوايدو، مدير پارلمان ونزوئلا كه با حمايت واشنگتن خود را به تيتر مديريت جمهوري موقت كشورش معرفي كرده روز دو‌شنبه اعلام كرد كه تلفني با دونالد ترامپ، مدير جمهوري آمريكا گفتگو كرده مي‌باشد .

نماينده جوان و دست راستي پارلمان ونزوئلا در جريان يك گفتگوي تلويزيوني با بخش اسپانيايي گويش كانال سي ان ان با اعلام اين خبر تصريح كرد: «بله با دونالد ترامپ همانند ديگر روساي جمهوري حوزه‌ و عالم مذاكره كرده ام .»

پايگاه خبري تحليلي


خوان گوايدودر اين زمنيه يادآور شد كه علاوه بر رابطه با دستگاه اجرايي آمريكا با روساي جمهوري كلمبيا، شيلي، آرژانتين و همچنين مدير دولت اسپانيا راي زني كرده ميباشد .

رئيس جمهوري آمريكا اول رئيس كشوري بود كه در پي تحولات اخير در ونزوئلا خوان گوايدو را به تيتر رئيس جمهوري موقت اين مرزوبوم به رسميت شناخت .

مبادرت ايالات متحده در به رسميت شناختن مديريت جمهوري خودخوانده ونزوئلا آن‌گاه با استقبال بسياري از رهبران حيطه آمريكاي لاتين همپا شد . اين كشورها همچنين ضمن حمايت از آقاي گوايدو انتخابات سر كردگي جمهوري در ونزوئلا را غير داراي اعتبار و همپا با تقلب تعريف كردند .

اين درحاليست كه نكلاس مادورو، رئيس جمهوري ونروئلا با محكوم كردن اقدام رئيس پارلمان در اداي قسم و سوگند سر گروهي جمهوري از اين روايت به تيتر كودتايي تحت رهبري آمريكا ياد كرده است .

بخش اعظم
بخوانيد:
آمريكا
شركت ملي نفت ونزوئلا را تحريم كرد
اقتدار
نمايي تازه مادورو؛ مانور نظامي با تانك‌هاي روسي
ابراز
نگراني پاپ از به راه افتادن «حمام خون» در ونزوئلا
رهبر نوظهور اپوزيسيون ونزوئلا كه سر كردگي پارلمان، صرفا ارگان تحت كنترل مخالفان دولت نيكلاس مادورو را در اختيار داراست روز چهارشنبه پيشين در اعتراض به فيض همه پرسي و مقدمه رسمي دومي بدور سر گروهي جمهوري نيكلاس مادورو پا به صحنه گذاشت و به عنوان مدير جمهوري موقت كشورش سوگند خاطره كرد . آقاي گوايدو در توجيه اين اقدام تاكيد كرد كه ضابطه داراي اهميت اذن اين فعاليت را به او مي دهد .

خوان گوايدو در بخش ديگري از گفتگوي خود با كانال اسپانيايي زبان سي ان ان ضمن ابراز بي اطلاعي نسبت به عبارت «پنج هزار سرباز به كلمبيا» كه جان بولتون، مشار امنيت ملي كاخ سفيد آنرا بر روي كاغذ يادداشتي درج كرده بود، يادآور شد كه : «در اين مورد چيزي نمي دانم ولي به صراحت مي بايست بيان كنم كه وضعيت در ونزوئلا دوچندان پيچيده است .»

عبارت ياد شده كه آقاي بولتون در جريان يك كنفرانس خبري در كاخ سپيد آنرا در محل كار يادداشت خود درج كرده بود از روئت كرد خبرنگاران نهفته نماند و به سرعت رسانه اي شد . اين موضوع احتمال مداخله نظامي آمريكا در ونروئلا براي حمايت از اپوزيسيون اين ميهن را تقويت كرده هست .

در اين صفحه يادداشت همچنين عبارتي در باره مملكت افغانستان و استقبال از مذاكرات صلح با طالبان درج گرديده بود .

خوان گوايدو در ادامه خواست و حق تقدم اوليه اپوزيسيون را خروج سريع از چالش با به كارگيري از «ابزارهاي ونزوئلايي» تيتر كرده هست .

رهبر معارضان و مدير جمهور خودخوانده ونزوئلا روز دو‌شنبه از مردم اين مملكت خواست براي هم پا كردن ارتش، مهم ترين پشتوانه داخلي نيكلاس مادورو و نيز ملازمت با ضرب الاجل دولت‌هاي اروپايي براي برگزاري همه پرسي آزاد طي روزهاي چهاشنبه و روز شنبه دست به تظاهرات بزنند .

بخش اعظم
بخوانيد:
درخواست
خوان گوايدو از مردم ونزوئلا براي شركت در تظاهرات بزرگ
مادورو
ضرب‌الاجل اروپا براي برگزاري انتخابات زودهنگام را رد كرد
روسيه، چين، تركيه و كشور ايران كشورهايي مي‌باشند كه كماكان از نيكلاس مادورو به تيتر رئيس جمهوري قانوني ونزوئلا حمايت مي نمايند .

به
توييتر يورونيوز پارسي بپيونديد

امتیاز:
بازدید: 1
برچسب:
:
[ 1397/11/9  ] [ ۱۰ ] [ toptooop ] [ ]

مسامحه اردن با اسرائيل و تعلل در احياي رابطه ها با دمشق و تهران، اعلام تاريخ بدور بعدي اظهار كرد وگو‌هاي طالبان و آمريكا، دفتر نمايندگي پاكستان در مزارشريف بسته شد، عكس العمل صدراعظم آلمان به موجوديت اسرائيل، آبروريزي تبعه سعودي در فرودگاه بيروت و ديدار السيسي و البشير از جمله مهمترين خبر‌ها و رويداد‌هاي مرتبط با خاورميانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند . در اين ميان، بايد به شليك دو موشك بالستيك مبارزان يمني به نجران نيز اشاره 

كرد

پايگاه خبري تحليلي

به گزارش «تابناك»؛ مبارزان يمني، محل تجمع مزدوران سعودي را در جنوب اين مرز و بوم با دو موشك بالستيك هدف قرار دادند؛ اقدامي كه بار ديگر نشان داد، آتش مبارزه افروخته گرديده در خاك يمن هنوز فروكش نكرده و تجاوز و اشغالگري سعودي ها كماكان با جواب مبارزان يمني رو به رو مي شود .

شليك
دو موشك بالستيك از سوي مبارزان يمني به محل تجمع سعودي ها/ اعلام مورخ دور بعدي گفتگوهاي طالبان و آمريكا/ بسته شدن دفتر نمايندگي پاكستان در مزار شريف/ حمايت قاطع صدر اعظم آلمان از موجوديت اسرائيل/ آبرو ريزي تبعه سعودي در فرودگاه بيروت
نيروهاي يمني دو موشك بالستيك از جور زلزال ۱ را به محل تجمع مزدوران ارتش سعودي در صحراي البقع در استان نجران ايالات متحده عربي سعودي شليك كردند .

از سوي ديگر منابع يمني از كمين برنده ارتش و كميته هاي مردمي يمن ضد نظاميان سعودي در نجران خبر دادند .

اين منابع به حمله ناكام نظاميان سعودي كه با شركت كردن جنگنده ها و بالگردها چهره داد، اشاره كردند .

مسامحه
اردن با صهيونيست ها و تعلل در احياي روابط با دمشق و تهران

هفته پيشين اردن در سطح ارتباط ها ديپلماتيك خويش شاهد تصميم گيري درباره دو پرونده مربوط به همسايگان خود يعني رژيم صهيونيستي و سوريه بود كه رفتارهاي ضد و نقيض مقامات اردن را آشكارتر كرد .

مجله الكترونيكي «رأي اليوم» در اين باره نوشت: با وجود اين‌كه نمايندگان پارلمان اردن در درحال حاضر رقابت براي برقراري روابط با سوريه هستند، دولت اردن همچنان در اين پرونده به كُندي پيش مي رود و يكسري روز پيش نيز در اقدامي منفعلانهف صرفا به انتخاب كاردار در سفارت اردن در دمشق بسنده كرد و حتي تا به اين لحظه مراد نمايندگان پارلمان براي گسترش رابطه ها با ايران را ناديده گرفته هست .

شليك
دو موشك بالستيك از سوي مبارزان يمني به محل تجمع سعودي ها/ اعلام تاريخ به دور بعدي گفتگوهاي طالبان و آمريكا/ بسته شدن دفتر نمايندگي پاكستان در مزار شريف/ حمايت قاطع صدر اعظم آلمان از موجوديت اسرائيل/ آبرو ريزي تبعه سعودي در فرودگاه بيروت
در پيش‌رو اين تصميم اردن، شاهد تعامل مقامات اردن با پرونده فرودگاه رژيم صهيونيستي در مرز اردن بوديم كه با وجود تأكيد مقامات اردن بر پيگيري اين موضوع، تحركات اردني ها و حتي معاهده آشتي «واديعربه» و رابطه ها ديپلماتيك دو طرف نتوانست بازدارنده اين رژيم براي نقض حاكميت اردن شود و اين مرزوبوم را از احداث فرودگاه «رامون» در مرز اردن كه مانعي در برابر عمل فرودگاه ملك حسين است، گشوده نداشت .

سر گروه «هيثم ميستو»، رئيس اداره هواپيمايي غيرنظامي اردن در اين باره تأكيد كرد، فرودگاه رامون رژيم صهيونيستي بر خلاف استانداردهاي بين المللي مربوط به حاكميت كشورها و اطراف هوايي هست و چه بسا در روز بهره‌برداري اين فرودگاه، «ابراهيم الجازي» وزير اسبق اردني گفت، بهره برداري اين فرودگاه يكجانبه چهره گرفت و بر بر خلاف توافقنامه هاي صلح و دوستي و توافقنامه شيكاگو، ويژه پروازهاي غيرنظامي مي‌باشد .

به متن رأي اليوم، با وجود اظهارنظرهاي منفعلانه مقامات اردن در اين باره، به نظر مي رسد، دولت اين مرز و بوم با وجود اقدامات تحريك آميز رژيم صهيونيستي به دنبال تحركات ديپلماتيك است و اين را در پرونده حوزه‌ الباقوره و الغمر، تجاوزات مكرر به اماكن مقدس، ساخت شبكه دريايي و . . . شاهديم؛ كماكان كه «غسان المجالي» سفير اين رژيم هم همچنان در محل كار خود در تل آويو حضور دارااست .

هم زمان با بهره برداري اين فرودگاه، اردن اعلام كرد، يك ديپلمات را به تيتر كاردار در سفارت اين مرزوبوم در دمشق انتخاب كرده است، در حالي كه اردن كماكان از اين‌كه سطح رابطه ها ديپلماتيك خويش با تل آويو را كاهش دهد، خودداري مي كند .

در همين ارتباط، يكسري بدن از نمايندگان پارلمان اردن با «مجتبي فردوسيپور» سفير تهران در امان نيز ديدار كردند و «نضال الطعاني» مدير كميته امور خارجه پارلمان اردن خواستار ايجاي فضايي براي گسترش رابطه ها ميان اردن و ايران به خصوص در مرحله رابطه ها پارلماني شد .

بنا بر اين گزارش، نمايندگان پارلمان اردن در قضيه برقراري رابطه ها با سوريه و متحدان آن به مراتب جلوتر از دولت اين مرزوبوم حركت مي كنند، در حالي كه دولت اردن نيز در موضوع برقراري ارتباط با رژيم صهيونيستي جلوتر از نمايندگان پارلمان مي باشد . پس از گذر كرد بيش از يك ماه از مسافرت هيأت پارلماني اردن به دمشق، «عاطف الطراونه» مديريت پارلمان اردن از همتاي سوري خويش به طور رسمي براي حضور در كنفرانس پارلمان هاي عربي در امان دعوت كرد .

به نوشته رأي اليوم، هر چند برخي اصرار بر اين دارا‌هستند كه الطراونه سواي مشورت دولت تصميم گيري مي كند، همين نشان مي دهد كه دولت اردن در موضوع بهبود ارتباط ها با دمشق زياد كُند فعاليت مي نمايد و ولي اين سياست را به صورت معكوس در برخورد با رژيم صهيونيستي و پاسخ به اقدامات آن كه نقض حاكميت اردن است، اعمال مي كند .

اين خبرنامه در نقطه نهايي نوشت، در هر چهره تداوم اين خط مشي اردن مثبت به لحاظ نميرسد به خصوص اين كه اقدام ديرهنگامي كه اردن در برقراري رابطه ها با بغداد اتخاذ كرد، مستضعف توسعه و گسترش آن با محيط اطراف خود مي باشد .

اعلام
تاريخ به دور بعدي ذكر كرد وگوهاي طالبان و آمريكا وزارت امور خارجه قطر روز يك شنبه گفت: دور ديگر از بيان كرد وگوهاي صلح و آشتي در بين طالبان افغانستان و ايالات متحده آزمايشي براي ۲۵ فوريه زمانبندي گرديده ميباشد .شليك
دو موشك بالستيك از سوي مبارزان يمني به محل تجمع سعودي ها/ اعلام تاريخ دور بعدي گفتگوهاي طالبان و آمريكا/ بسته شدن كنسولگري پاكستان در مزار شريف/ حمايت قاطع صدر اعظم آلمان از موجوديت اسرائيل/ آبرو ريزي تبعه سعودي در فرودگاه بيروت
اين اظهار كرد وگوها بعد از آن انتخاب شد كه يك پيش نويس توافق صلح و دوستي براي پايان احتمالي طولاني ترين پيكار آمريكا به دست آمد .

اين منزلت گفت: «دو طرف فعلا توافق كردند روز ۲۵ فوريه مجدد گرد نيز بيايند .»

بر
پايه اين پيش نويس نظاميان آمريكايي در عرض هجده ماه سپس از امضاي توافق از افغانستان بيرون مي شوند و در اين صورت، پيكار در اين مرزو بوم هفده سال آن‌گاه از تجاوز نيروهاي با سوق‌دهي آمريكا به افغانستان نقطه نهايي خواهد يافت

امتیاز:
بازدید: 1
برچسب:
:
[ 1397/11/8  ] [ ۱۰ ] [ toptooop ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب