عكس,بازيگران,مد و زيبايي
دل نوشته،عكس نوشته،عكس پروفايل،شعر كوتاه

مبلغ جرايم رانندگي بيشتر مي‌شود

اخبار اجتماعي پايشگر- با توجه به افزايش تعداد تلفات تصادفات رانندگي و افزايش تخلفات، ناجا به فكر آن افتاده كه طرح افزايش جرايم رانندگي را كليد بزند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر، كاهش قدرت بازدارندگي جرايم ارتباط مستقيم با افزايش ميزان تصادفات داشته است و طبق آماري كه از مرجع پزشكي قانوني كشور در هشت ماهه‌ اخير سال ۱۳۹۷ به دست آمده است ميزان آمار تصادفاتي كه منجر به فوت افراد شده، نسبت به سال گذشته ۰.۶ درصد افزايش پيدا كرده است.

مهران قرباني عضو هيئت مديره‌ي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي در رابطه با تصادفات جاده‌اي اظهار كرد: رشد ۳.۵ درصدي تصادفات با رشد ترافيك‌هاي جاده‌اي ارتباط مستقيم دارد و با افزايش ۱۳ تا ۱۴ درصدي ترافيك جاده‌ها افزايش تصادفات جاده‌اي اتفاق عجيب و غريبي نيست.

وي افزود: يكي از دلايل افزايش ترافيك و به دنبال آن تصادفات جاده‌اي كاهش سفرهاي هوايي به مقاصد داخلي و خارجي است. لذا به دليل افزايش قيمت بليت هواپيما ميزان تمايل به سفرهاي هوايي داخلي و خارجي كاهش پيدا كرده است و بخشي از تقاضاي سفر به شبكه‌هاي جاده‌اي منتقل شده است.

تعداد افرادي كه بر اثر تصادفات درون شهري و برون شهري جان باخته‌اند ۱۱۶۰۸ نفر و تعداد مصدومان ناشي از تصادفات ۲۵۹۹۸۸ نفر گزارش شده است. در تصادفات دورن شهري، استان فارس با بالاترين ميزان تصادف در صدر جدول قرار گرفته است و همچنين استان كهگيلويه و بويراحمد با كمترين ميزان تصادفات به عنوان كم تلفات‌ترين شهر در تصادفات شناخته شده است.

سرهنگ نادر رحماني رئيس مركز اطلاعات و كنترل ترافيك راهور ناجا اظهار كرد: عدم توجه به جلو و عدم رعايت حق تقدم عامل ۶۴ درصد تصادفات است و پس از آن تخطي از سرعت مطمئنه، تغيير مسير ناگهاني و انحراف به چپ در رتبه‌هاي بعدي و مهم علل تصادف‌هاي درون شهري قرار گرفته‌اند.

با توجه به افزايش تعداد تلفات تصادفات رانندگي و افزايش تخلفات رانندگي حالا ناجا به فكر آن افتاده تا طرح افزايش جرايم رانندگي را كليد بزند.

سردار ايوب سليماني جانشين فرمانده ناجا روز گذشته در اين ارتباط گفت: طبق قانون، قواعد راهنمايي و رانندگي هر سه سال يكبار بايد بازنگري شود و متناسب با نوع تخلف و شدت آن افزايش پيدا كند تا خاصيت بازدارندگي داشته باشد و اين ويژگي را از دست ندهد. در حال حاضر سه سال از مدت تعيين جريمه‌هاي راهنمايي و رانندگي گذشته و طبق روال وظيفه‌ دولت است كه به اين موضوع بپردازد.

وي افزود: از آنجايي كه دولت با افزايش ۳۷ درصدي درآمدهاي خود از محل جرايم راهنمايي و رانندگي برخوردار است، مبلغ جريمه به حساب نيروي انتظامي واريز نمي‌شود و دولت بايد افزايش جريمه را تأييد كند.

مرجع اخبار رسمي

جانشين فرمانده ناجا تأكيد كرد: مسئولان در افزايش نرخ جريمه تخلفات راهنمايي و رانندگي به ساير مولفه‌هاي اجتماعي و شرايطي كه در جامعه وجود دارد و همچنين مشكلات اقتصادي مردم توجه مي‌كنند و افزايش نرخ جريمه‌ها با توجه به تمامي اين مسائل اتفاق مي‌افتد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۲:۴۱ ] [ toptooop ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب