عكس,بازيگران,مد و زيبايي
دل نوشته،عكس نوشته،عكس پروفايل،شعر كوتاه

كاهش
خطر ابتلاي سالمندان به آلزايمر با خانه تكاني اكثري از فرزندان اذن نمي‌دهند والدين سالمندشان در انجام كار‌هاي خانه مشاركت داشته باشند، اين كار قضيه ساز ابتلاي آن‌ها به يكي از خطرناك‌ترين بيماري‌هاي مغزي جهان مي گردد .
به گزارش خبر نگار حوزه كلينيك مجموعه علمي پزشكي باشگاه خبرنگاران، كارشناسان در جديدترين پژوهش‌هاي خويش متوجه شدند انجام فعاليت‌هاي فيزيكي حتي به ميزان اندك مي‌تواند در پرهيز از ابتلاي سالمندان به بيماري آلزايمر موءثر باشد .

پايگاه خبري تحليلي
تست برروي گروهي ازداوطلبان نشان داده ميباشد انجام فعاليت‌هاي فيزيكي از جمله گرد گيري و تميزكاري منزل، شركت كردن در نگهداري از خردسال ها و مواقعي از اين دست مي تواند منجر دوري از ابتلاي سالمندان به بيماري آلزايمر با درصد بالايي شود .

بسياري از خانواده‌ها رغبت چنداني در مشاركت بخشيدن به سالمندان براي انجام كار‌هاي منزل ندارند، چون گمان مينمايند سالمندان توان واجب را ندارند يا اين كه عمل برعهده گرفته را به كندي انجام مي‌دهند .

پژوهش‌هاي نو نشان مي‌دهند عامل‌هاي مختلفي در ابتلاي اشخاص به بيماري آلزايمر نقش دارا هستند از پاراگراف سن، عامل‌هاي ژنتيكي، روش زندگي و مواقعي از اين دست، ولي با رعايت مواردي در زندگي مي‌توان از درصد ابتلا به آلزايمر كاست .

 

شيوه هاي
پيشگيري از ابتلا به آلزايمر دانشمندان براي پرهيز از ابتلا به آلزايمر به افراد سفارش مي كنند رژيم خوراكي سالم داشته باشند و به ميزان كافي ورزش و تحرك بدني انجام دهند .

تحقيق‌هاي جديد دانشمندان مركز طبي دانش گاه راش در شيكاگوي ايالات متحده نشان مي‌دهند انجام هر نوع كار فيزيكي چه بسا انجام كار‌هاي معمولي خانه نظير جارو برقي كشيدن يا پاك كردن ميز و بده بستان روتختي به وسيله سالمندان نوعي فعاليت فيزيكي محسوب شده و مي‌تواند سبب كاهش درصد ابتلاي آن‌ها به بيماري آلزايمر شود .

پژوهشگران در اين تحقيق اندازه فعاليت فيزيكي گروهي از داوطلبان را با استفاده از دستگاه ميزان گيري ميزان فعاليت در ارتفاع يك سري سال رصد و درصد ابتلا و مرگ آن ها در اثر بيماري آلزايمر را مقايسه كرد‌ه‌اند .

آن دسته از داوطلبان كه كار فيزيكي بيشتري داشته‌اند كمتر مبتلا ابتلا به بيماري آلزايمر و مرگ در اثر اين بيماري شده‌اند .

 

مطالعه‌هاي محققان نشان مي دهند انجام فعاليت‌هاي جسمي سبب افزايش بضاعت تاءمل و قوه تجزيه ارزيابي در افراد مي‌شود و به اين ترتيب سلول‌هاي مغزي آن ها در گير پيري و مرگ نميشود .

كارشناسان اين نتيجه‌ها را با نظارت برروي بيش از ۱۶۰ هزار نفر در طول چندين سال تحقيق به دست آورده‌اند .

فعاليت فيزيكي سالمندان و مشاركت آنان در كار‌هاي منزل سبب كاهش خطر ابتلا به افسردگي، از دست دادن توانايي حركتي و هم كاهش خطر شكستگي در آنان ميگردد .

نتيجه‌هاي اين مطالعه درمجله Neurology منتشر گرديده مي باشد .

امتیاز:
بازدید:
برچسب: پايگاه خبري تحليلي،
موضوع:
[ ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۳:۳۷ ] [ toptooop ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب