عكس,بازيگران,مد و زيبايي
دل نوشته،عكس نوشته،عكس پروفايل،شعر كوتاه

مسامحه اردن با اسرائيل و تعلل در احياي رابطه ها با دمشق و تهران، اعلام تاريخ بدور بعدي اظهار كرد وگو‌هاي طالبان و آمريكا، دفتر نمايندگي پاكستان در مزارشريف بسته شد، عكس العمل صدراعظم آلمان به موجوديت اسرائيل، آبروريزي تبعه سعودي در فرودگاه بيروت و ديدار السيسي و البشير از جمله مهمترين خبر‌ها و رويداد‌هاي مرتبط با خاورميانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند . در اين ميان، بايد به شليك دو موشك بالستيك مبارزان يمني به نجران نيز اشاره 

كرد

پايگاه خبري تحليلي

به گزارش «تابناك»؛ مبارزان يمني، محل تجمع مزدوران سعودي را در جنوب اين مرز و بوم با دو موشك بالستيك هدف قرار دادند؛ اقدامي كه بار ديگر نشان داد، آتش مبارزه افروخته گرديده در خاك يمن هنوز فروكش نكرده و تجاوز و اشغالگري سعودي ها كماكان با جواب مبارزان يمني رو به رو مي شود .

شليك
دو موشك بالستيك از سوي مبارزان يمني به محل تجمع سعودي ها/ اعلام مورخ دور بعدي گفتگوهاي طالبان و آمريكا/ بسته شدن دفتر نمايندگي پاكستان در مزار شريف/ حمايت قاطع صدر اعظم آلمان از موجوديت اسرائيل/ آبرو ريزي تبعه سعودي در فرودگاه بيروت
نيروهاي يمني دو موشك بالستيك از جور زلزال ۱ را به محل تجمع مزدوران ارتش سعودي در صحراي البقع در استان نجران ايالات متحده عربي سعودي شليك كردند .

از سوي ديگر منابع يمني از كمين برنده ارتش و كميته هاي مردمي يمن ضد نظاميان سعودي در نجران خبر دادند .

اين منابع به حمله ناكام نظاميان سعودي كه با شركت كردن جنگنده ها و بالگردها چهره داد، اشاره كردند .

مسامحه
اردن با صهيونيست ها و تعلل در احياي روابط با دمشق و تهران

هفته پيشين اردن در سطح ارتباط ها ديپلماتيك خويش شاهد تصميم گيري درباره دو پرونده مربوط به همسايگان خود يعني رژيم صهيونيستي و سوريه بود كه رفتارهاي ضد و نقيض مقامات اردن را آشكارتر كرد .

مجله الكترونيكي «رأي اليوم» در اين باره نوشت: با وجود اين‌كه نمايندگان پارلمان اردن در درحال حاضر رقابت براي برقراري روابط با سوريه هستند، دولت اردن همچنان در اين پرونده به كُندي پيش مي رود و يكسري روز پيش نيز در اقدامي منفعلانهف صرفا به انتخاب كاردار در سفارت اردن در دمشق بسنده كرد و حتي تا به اين لحظه مراد نمايندگان پارلمان براي گسترش رابطه ها با ايران را ناديده گرفته هست .

شليك
دو موشك بالستيك از سوي مبارزان يمني به محل تجمع سعودي ها/ اعلام تاريخ به دور بعدي گفتگوهاي طالبان و آمريكا/ بسته شدن دفتر نمايندگي پاكستان در مزار شريف/ حمايت قاطع صدر اعظم آلمان از موجوديت اسرائيل/ آبرو ريزي تبعه سعودي در فرودگاه بيروت
در پيش‌رو اين تصميم اردن، شاهد تعامل مقامات اردن با پرونده فرودگاه رژيم صهيونيستي در مرز اردن بوديم كه با وجود تأكيد مقامات اردن بر پيگيري اين موضوع، تحركات اردني ها و حتي معاهده آشتي «واديعربه» و رابطه ها ديپلماتيك دو طرف نتوانست بازدارنده اين رژيم براي نقض حاكميت اردن شود و اين مرزوبوم را از احداث فرودگاه «رامون» در مرز اردن كه مانعي در برابر عمل فرودگاه ملك حسين است، گشوده نداشت .

سر گروه «هيثم ميستو»، رئيس اداره هواپيمايي غيرنظامي اردن در اين باره تأكيد كرد، فرودگاه رامون رژيم صهيونيستي بر خلاف استانداردهاي بين المللي مربوط به حاكميت كشورها و اطراف هوايي هست و چه بسا در روز بهره‌برداري اين فرودگاه، «ابراهيم الجازي» وزير اسبق اردني گفت، بهره برداري اين فرودگاه يكجانبه چهره گرفت و بر بر خلاف توافقنامه هاي صلح و دوستي و توافقنامه شيكاگو، ويژه پروازهاي غيرنظامي مي‌باشد .

به متن رأي اليوم، با وجود اظهارنظرهاي منفعلانه مقامات اردن در اين باره، به نظر مي رسد، دولت اين مرز و بوم با وجود اقدامات تحريك آميز رژيم صهيونيستي به دنبال تحركات ديپلماتيك است و اين را در پرونده حوزه‌ الباقوره و الغمر، تجاوزات مكرر به اماكن مقدس، ساخت شبكه دريايي و . . . شاهديم؛ كماكان كه «غسان المجالي» سفير اين رژيم هم همچنان در محل كار خود در تل آويو حضور دارااست .

هم زمان با بهره برداري اين فرودگاه، اردن اعلام كرد، يك ديپلمات را به تيتر كاردار در سفارت اين مرزوبوم در دمشق انتخاب كرده است، در حالي كه اردن كماكان از اين‌كه سطح رابطه ها ديپلماتيك خويش با تل آويو را كاهش دهد، خودداري مي كند .

در همين ارتباط، يكسري بدن از نمايندگان پارلمان اردن با «مجتبي فردوسيپور» سفير تهران در امان نيز ديدار كردند و «نضال الطعاني» مدير كميته امور خارجه پارلمان اردن خواستار ايجاي فضايي براي گسترش رابطه ها ميان اردن و ايران به خصوص در مرحله رابطه ها پارلماني شد .

بنا بر اين گزارش، نمايندگان پارلمان اردن در قضيه برقراري رابطه ها با سوريه و متحدان آن به مراتب جلوتر از دولت اين مرزوبوم حركت مي كنند، در حالي كه دولت اردن نيز در موضوع برقراري ارتباط با رژيم صهيونيستي جلوتر از نمايندگان پارلمان مي باشد . پس از گذر كرد بيش از يك ماه از مسافرت هيأت پارلماني اردن به دمشق، «عاطف الطراونه» مديريت پارلمان اردن از همتاي سوري خويش به طور رسمي براي حضور در كنفرانس پارلمان هاي عربي در امان دعوت كرد .

به نوشته رأي اليوم، هر چند برخي اصرار بر اين دارا‌هستند كه الطراونه سواي مشورت دولت تصميم گيري مي كند، همين نشان مي دهد كه دولت اردن در موضوع بهبود ارتباط ها با دمشق زياد كُند فعاليت مي نمايد و ولي اين سياست را به صورت معكوس در برخورد با رژيم صهيونيستي و پاسخ به اقدامات آن كه نقض حاكميت اردن است، اعمال مي كند .

اين خبرنامه در نقطه نهايي نوشت، در هر چهره تداوم اين خط مشي اردن مثبت به لحاظ نميرسد به خصوص اين كه اقدام ديرهنگامي كه اردن در برقراري رابطه ها با بغداد اتخاذ كرد، مستضعف توسعه و گسترش آن با محيط اطراف خود مي باشد .

اعلام
تاريخ به دور بعدي ذكر كرد وگوهاي طالبان و آمريكا وزارت امور خارجه قطر روز يك شنبه گفت: دور ديگر از بيان كرد وگوهاي صلح و آشتي در بين طالبان افغانستان و ايالات متحده آزمايشي براي ۲۵ فوريه زمانبندي گرديده ميباشد .شليك
دو موشك بالستيك از سوي مبارزان يمني به محل تجمع سعودي ها/ اعلام تاريخ دور بعدي گفتگوهاي طالبان و آمريكا/ بسته شدن كنسولگري پاكستان در مزار شريف/ حمايت قاطع صدر اعظم آلمان از موجوديت اسرائيل/ آبرو ريزي تبعه سعودي در فرودگاه بيروت
اين اظهار كرد وگوها بعد از آن انتخاب شد كه يك پيش نويس توافق صلح و دوستي براي پايان احتمالي طولاني ترين پيكار آمريكا به دست آمد .

اين منزلت گفت: «دو طرف فعلا توافق كردند روز ۲۵ فوريه مجدد گرد نيز بيايند .»

بر
پايه اين پيش نويس نظاميان آمريكايي در عرض هجده ماه سپس از امضاي توافق از افغانستان بيرون مي شوند و در اين صورت، پيكار در اين مرزو بوم هفده سال آن‌گاه از تجاوز نيروهاي با سوق‌دهي آمريكا به افغانستان نقطه نهايي خواهد يافت

امتیاز:
بازدید:
برچسب: پايگاه خبري تحليلي،
موضوع:
[ ۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۵۶:۴۲ ] [ toptooop ] [ نظرات (1) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب