عكس,بازيگران,مد و زيبايي
دل نوشته،عكس نوشته،عكس پروفايل،شعر كوتاه

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

 

ارثيه فرهنگي استان تهران در گفت‌وگو با عجم خبر داد كشف
سكه در پي كاوش‌ باستان شناسان در بازار حضرتي/اتمام عمل تا سه روز آينده نائب رئيس ارثيه فرهنگي استان تهران گفت: به طراوت اعلام كر‌ده‌اند كه يك سكه طي كاوش‌ باستان شناسان در بازار حضرتي كشف شده ميباشد .

كشف
سكه در پي كاوش‌ باستان شناسان در بازار حضرتي/اتمام فعاليت تا سه روز آينده محسن شيخ‌الاسلامي در گفت‌وگو با خبر نگار ميراث فرهنگي خبرگزاري فارس، در خصوص آخري شرايط باستان‌شناسي در بازار حضرتي گفت: كاوش‌ها كماكان ادامه داراست و هر روز يك شيء فرهنگي در آنجا پيدا مي‌گردد و اثر ها معماري كه در بازار حضرتي كشف گرديده يقيناً اثرها باروي شهر تهران و بقاياي اتاقك استقرار و نگهباني ميباشد .

وي با بيان اينكه يافته‌هاي باستان‌شناسي نشان مي‌دهد كه آثار معماري مربوط به عصر صفويه است، گفت: احتمال اين‌كه بقاياي بارويه صفويه در اين منطقه باشد، تقريباً متقن است . ضمن اين‌كه سفالينه‌هايي تا زمان پيش از مورخ هم كشف شده كه نشانه‌هاي استقرار و حيات در زمان پيش از تاريخ مي باشد .

نائب رئيس به جا مانده فرهنگي استان تهران تصريح كرد: اين‌كه يك شهر يا اين كه چيزي مشابه به آن در عصر صفويه در تحت اين بافت تاريخي وجود داشته باشد، محتمل هست اما يافته‌هاي باستان‌شناسي نياز به نظارت دارااست .

شيخ‌الاسلامي گفت: به تازگي اعلام كردند كه يك سكه نيز در اين كاوش‌ها پيدا شده ولي مي بايست صحبت‌هايي كه مي كنيم با حامي علمي و مستند باشد .

 

او در پاسخ به اين سوال كه آخر و عاقبت صاحب و مالك ملك در پي اين كاوش‌ها چه مي گردد گفت: با شهرداري سخن كرده‌ايم و قرار شده يك پوئن‌هايي به صاحب فروشگاه داده شود اين گمانه وجود دارااست به شكلي روي محل را بپوشانيم كه نيز چشم شود و هم صاحب و مالك مغازه بتواند به كارش ادامه دهد .

معاون ارثيه فرهنگي در جواب به اين سوال كه آيا مراد شما اين مي باشد كه مي‌خواهيد اين محل را به سايت موزه تبديل كنيد،‌گفت: شايد چيزي شبيه به اين باشد، به هر هم اكنون مردمان تهران دوست دارا هستند ببينند در اين حيطه چه خبر شده، عمل پژوهشي ظرف سه روز آتي تمام مي‌گردد اما قطعاً‌ تمهيدات امنيتي در اين باره اتخاذ خواهد شد .

او گفت: بخش اعظمي از مردم گمان مينمايند كه در اين محل سكه‌هاي طلا و جواهرات و يا ميراث گرانبهايي وجود دارد، از لحاظ تصور همگاني خبري نميباشد اما از حيث باستان‌شناسي و يافته‌هاي علمي خبرهاي زيادي در اين بخش از بازار حضرتي وجود داراست .

حدود يك ماه پيش بود كه صاحب يك دكان در راسته بازار حضرتي تهران، در برهه زماني گودبرداري چكيده از مغازه‌ خويش براي توليد زيرزمين، با تكه‌هاي سفال مواجه ميگردد .

شهرداري هر يك‌سري در مقطع آغاز كار از ميراث‌فرهنگي استعلام نمي كند ولي با كشف يافته‌هايي مانند سفال‌هاي رنگي و حتي تعدادي تكه استخوان پاي باستان‌شناسان اداره ميراث‌فرهنگي استان تهران به فروشگاه باز مي گردد .

انتهاي

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي


پيام/

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۱:۴۹ ] [ toptooop ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب